Legfrissebb pályázati híreink
NFÜ Workshop a pályázók sikeres forráslehívása érdekében
A 2007 és 2013 közötti, hétéves uniós fejlesztési ciklusra Magyarországnak közel még 8.200 milliárd forintos támogatásmegítélésére van még lehetősége.
A felhasználásra váró források lehívásának felgyorsítására az Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) számos változtatást vitt végbe az elmúlt időszak során. A siker kulcsa azonban elsősorban a projektgazdák kezében van. A 2013-ban záródó költségvetési ciklus végéig tervezett 95 százalékos támogatás felhasználási arány csak úgy valósulhat meg, ha a pályázók szabályszerűen valósítják meg projektjeiket, betartva a kifizetési kérelmek és jelentések formai és szakmai követelményeit.
Ennek érdekében az NFÜ elindított egy olyan szakmai rendezvénysorozatot, amelynek keretében nemcsak az államigazgatási, az önkormányzati és a nonprofit, hanem a gazdasági szféra forráslehívást akadályozó gyakori problémáiról és azok megoldásairól is szót ejtenek.
A szakmai célközönség támogatását célzó rendezvények Miskolc után Szegeden, Kaposváron, Székesfehérváron, Győrben és Debrecenben folytatódnak, és június végén Budapesten zárulnak. A kampány kiemelt célja, hogy javítsa a kedvezményezettek támogatás lehívási gyakorlatát.
6 milliárd forint a vidéki turizmus fejlesztésére
2012.06.08-án megjelent a Magyar Közlönyben az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alapból a turisztikai tevékenységek ösztönzéséhez a LEADER Helyi Akciócsoportok közreműködésével 2012-től nyújtandó támogatások részletes feltételei.
A pályázat során az alábbi tevékenységekre lehet támogatást igényelni:
– falusi szálláshely és kapcsolódó szolgáltatások kialakításához, már működő falusi szálláshelyek bővítéséhez, korszerűsítéséhez, akadálymentesítéséhez, szolgáltatásaik fejlesztéséhez (1. célterület)
– egyéb szálláshely és kapcsolódó szolgáltatások kialakításához, már működő egyéb szálláshely és kapcsolódó szolgáltatások kialakításához, bővítéséhez, korszerűsítéséhez, akadálymentesítéséhez, szolgáltatásaik fejlesztéséhez, kivéve a Balaton Kiemelt Üdülőkörzet (2. célterület)
– gyermek- és ifjúsági turizmushoz kapcsolódó minőségi szálláshelyek és kapcsolódó szolgáltatások kialakításához, már működő szálláshelyek bővítéséhez, korszerűsítéséhez, akadálymentesítéséhez, szolgáltatásainak fejlesztéséhez (3. célterület)
– szálláshelyhez nem kötődő:
da) agroturisztikai szolgáltató tevékenységhez,
db) lovas turisztikai szolgáltatáshoz,
dc) vadászturizmushoz,
dd) erdei turizmushoz,
de) horgászturizmushoz,
df) vízi turizmushoz,
dg) borturizmushoz
kapcsolódó épület, építmény kialakításához, bővítéséhez, átalakításához és eszközrendszer fejlesztéséhez (4. célterület).
A turisztikai vállalkozásoknak kiírt pályázaton azok a természetes személyek, mikro-, kis- és középvállalkozások, önkormányzatok, nonprofit szervezetek, egyházak kérhetnek támogatást, amelyek 5000 fő alatti lakosságszámú és a legfeljebb 100 fő/km2 népsűrűségű településeken élnek, működnek.
A pályázók legalább 1 millió, legfeljebb 35 millió forintot igényelhetnek, de az összeg felső határát a Helyi Akció Csoportok saját illetékességi területükön csökkenthetik. A hozzájárulás mértéke hátrányos helyzetű településeken 65%, egyébként 60%, de közhasznú tevékenységet végző nonprofit szervezetek 100%-os támogatást is kaphatnak.
A pályázók legalább 1 millió, legfeljebb 35 millió forintot igényelhetnek, de az összeg felső határát a Helyi Akció Csoportok saját illetékességi területükön csökkenthetik. A hozzájárulás mértéke hátrányos helyzetű településeken 65%, egyébként 60%, de közhasznú tevékenységet végző nonprofit szervezetek 100%-os támogatást is kaphatnak.
A támogatási kérelmeket postai úton 2012. július 1. és július 31. között lehet benyújtani.
Cégünk díjmentesen biztosítja partnerei számára a pályázati rendszerrel kapcsolatos tanácsadást , gazdasági elemzést készít vállalkozásáról és az Önnek leginkább megfelelő pályázatot ajánlja. Cégünk vállalja az Önök projekt elképzeléseinek pályázati formába öntését, hogy azok a kiírás szempontrendszerének a leginkább megfeleljenek.