Pályázati hírek – elektronikus pályáztatás bevezetése és további fontos hírek
Forrás: Nemzeti Fejlesztési Ügynökség
INTERNETES PÁLYÁZTATÁS BEVEZETÉSE!
Az NFÜ szeptember 1-től megkezdi a papírmentes, internetes pályáztatás bevezetését. A pályázók gyors tájékoztatását eredményező új szolgáltatás lényege, hogy megszűnik a postai úton történő időigényes kommunikáció, levelezés. Az információáramlás postai útja helyett a pályázó a pályázatával kapcsolatos döntések, értesítések keletkezéséről figyelemfelhívó elektronikus levelet kap, maga a döntés, információ pedig az EMIR Pályázói Tájékoztató felületre belépve tekinthető meg.
Az internetes információszolgáltatás előnyei:
· gyors információszolgáltatás: a pályázó a döntés vagy az értesítés megszületését követő 10-30 perc múlva olvashatja a számára megküldött levél tartalmát az EMIR Pályázó Tájékoztató felületen;
· kötöttségektől mentes információ elérés: a pályázó az interneten keresztül földrajzi kötöttségektől mentesen, tetszőleges időpontban tekintheti meg pályázatával kapcsolatos döntéseket;
· gyorsabb döntéshozatal: a pályázó hamarabb reagálhat az értesítésekre, ezzel gyorsul a döntéshozatal;
· költségtakarékosság: egyes értesítéseknél megtakarítható a papír, a nyomtatás, valamint a postai küldés költsége.
* Javasoljuk pályázó olvasóinknak a figyelemfelhívó levelek kezelésére szolgáló email cím létrehozását.
(a szerkesztő)
***
Forrás: www.vg.hu
Hajrá a mikrohitelért – Már az év vége előtt elfogyhat a keret
Elképzelhető, hogy a jelentős támogatási igények és így a források kimerülése miatt korábban lezárja az elvileg december 31-ig kiírt kombinált mikrohitel program vidéki konstrukcióját az NFÜ, így a vállalkozásuk fejlesztését fontolgató mikrocégeknek minél hamarabb érdemes lesz beadni pályázatukat, ha nem akarnak lecsúszni a népszerű kiírásról.
A kombinált mikrohitel program kiírása elvileg az év végéig szól, azonban a forrás kimerülése esetén az NFÜ már korábban lezárhatja ezt a pályázati ablakot, mint ahogy a program közép-magyarországi régióra vonatkozó kiírását ilyen okból már tavasszal felfüggesztette.
A cégek körében azért igen népszerű a mikrohitel program, mert egyablakos ügyintézés keretében a pályázó egyszerre igényelhet a piacinál kedvezőbb kamatozású, államilag támogatott forinthitelt, illetve vissza nem térítendő támogatást mindössze 10 százalékos önrész felmutatása mellett. A konstrukció
sikeréhez a rugalmas felhasználási lehetőség is hozzájárult, hiszen az nem csak gép vagy más tárgyi eszköz beszerzésére, hanem például irodacélú ingatlan megvásárlására is felhasználható. *
Tovább…
***
Új pályázati felhívás!
Forrás: www.hita.hu
Megjelent a kereskedelemfejlesztési pályázat
A Nemzeti Külgazdasági Hivatal kereskedelemfejlesztési pályázatot ír ki 2012. április 14. és 2013. június 30. között megkezdett külpiaci projektek megvalósítására. A pályázat kiemelten támogatja azokat a magyar mikro, kis- és középvállalkozásokat, amelyek magas magyar hozzáadott értéket jelentő termékeket és szolgáltatásokat állítanak elő.
A pályázat alapvető célkitűzése a kkv-k magyar exportban jelenleg alacsony részarányának növelése. A rendszer magyar termékek és szolgáltatások versenyképességének javítását kívánja elősegíteni.
A pályázat meghirdetésekor a támogatásra rendelkezésre álló keretösszeg 400 millió forint.
A pályázatok benyújtása 2012. október 11-től 2013. január 16-ig lehetséges.
2012. április 14. és október 11. között megvalósult projektekre csak a HITA által visszaigazolt szándéknyilatkozattal rendelkezők nyújthatnak be
pályázatot.
***
Az uniós források lehívásáról.
Forrás:www.hir24.hu
Felpörgetnék az uniós milliárdok lehívását
A kormány több mint nyolcvanmilliárdnyi új uniós fejlesztési forrás lehívását, illetve pályázatok kiírását hagyta jóvá. Ezenkívül az elakadt vagy
lemaradásban lévő projektek forrásait is felszabadítanák.
A 2007–2013-as pályázati ciklusnak nemsokára vége, tehát ha szeretnénk minél több tervet megvalósítani, akkor nem sokáig várhatunk már. Annál is inkább,
mert a következő, 2014–2020-as időszak uniós keretösszege is függ attól, most mennyit sikerül lehívnunk.
Az új tervek között a leghangsúlyosabb a turisztika fejlesztése, de a közlekedés, az energetikai és humán programok is bekerültek a támogatásra kijelölt
projektek közé. A gazdaságfejlesztésen belül pedig a kutatás- fejlesztésre háromszor több pénz lehet, mint amennyit az első négy évben a célra szántak.
***
Forrás: www.kisalfold.hu
Uniós forrás: egyszerűsíteni, lehívni, növelni
Deutsch Tamás szerint tovább kell gyorsítanunk a pénzek lehívását, s a fejlesztési ügynökségeknél az agyonbonyolított rendszer szálainak szétszedése
folyik.
Az Arrabona EGTC és a Hét Határon Átnyúló Önkormányzati Szövetség szervezésében tartott győri fórumon Deutsch Tamás Európa Parlamenti képviselő a futó uniós programok tapasztalatairól, a fel nem használt forrásokról és a 2014-ben induló új költségvetési szakaszról beszélt.
„Hazánk a felhasználást illetően 2010–ig elképesztő hátrányt szedett össze, az új kormány viszont ezután hihetetlen bravúrt hajtott végre. A gyorsító csomag hatására utolsóból a ranglistavezetők közé kerültünk a források időarányos felhasználásában.
2013 végéig így is újabb gyorsítás szükséges a meglévő pénzek lehívása érdekében. Ami még gond: egyre több a támogatási szerződéssel bíró, de el sem kezdődött projekt – elsősorban az önerő hiánya miatt” – mondta.
A képviselő szerint Magyarországnak óriási harcot kell vívnia, hogy a 2014-ben kezdődő uniós költségvetési ciklusban a kohéziós források ne csökkenjenek.
Míg 2007 és 2013 között a „tagállami kalapból” 25,5 milliárd forint jut (agrártámogatások nélkül), addig a következő ciklusra csak 18 milliárd forintot javasolt az Európai Bizottság.
„Ez példa nélküli, hisz az összes tagállamot nézve 18-19 milliárddal csökkenő keretből 7 milliárdot hazánknak kellene `elkárolnia´. Kiindulásai alapunk az, hogy a mostani ciklusnál ne kapjunk kevesebb pénzt” – mondta.
Polgármesteri kérdésre Deutsch Tamás a pályázati bürokráciáról elmondta: a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség korábbi packázó, lassú, módosítgató hozzáállása után ő az átszervezés mellett ágált, ám kisebbségi véleményben volt.
„Azóta kiderült, hogy ez az út lett volna jó. Az agyonbonyolított rendszer szálainak szétszedése folyik az ügynökségnél, lassan elér a normális működésre, de kérdés, hogy idejében tud-e döntéseket hozni.
A rendszerben csak pozitív változás jöhet, az ügynökség irányában tanúsított türelem év vége felé letelhet.”